آشنایی با پارت نامبر سرور اچ پی (HPE) – قسمت چهارم
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸
یو پی اس / ups چیست؟
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سوپرمیکرو در سال ۱۹۹۳ میلادی توسط مدیر عامل فعلی کمپانی Charles Liang تاسیس شد. این کمپانی از ژوئن ۲۰۱۲، حدودا ۱۴۷۲ کارمند تمام وقت و ۳۱ مشاور در ایالات متحده آمریکا، اروپا، و آسیا برای پاسخگویی به مشتریان در بیش از ۸۹ کشور جهان استخدام نمود. سوپرمایکرو محصولات خویش را از راه استقرار ارزش افزوده برای مصرف کننده بدست نمایندگان فروش، و فرآوری کنندگان محصولات اصلی، و در ضمن از طریق نیروی فروش سر راست آن ها بدست میاورد. SUPERMICRO سرورهای barebones (“superservers”) بر  اساس معماری x86-64، مادربرد، رک، شاسی، تجهیزات شبکه همانند سوئیچ ها، منبع تغذیه و لوازم جانبی ارائه می دهد. در سال ۲۰۰۹ کمپانی SUPERMICRO به عنوان نخستین شاسی سرور سوپرمیکرو ذخیره سازی دو طرفه در دنیا که تقریبا  به اندازه دسکتاپ معمولی بود شاخص گردیده است. سوپرمیکرو به راحتی توانسته است روند رو به رشد خود را در بازار سخت افزار شبکه حفظ نماید و امروز جزء شرکت های مدعی محسوب میگردد.
سوپرمایکرو در طول ۱۵ سال اولیه فروش خود نزدیک ۲ میلیارد دلارفروش داشته است. کمپانی سوپرمایکرو با بیش از ۲ میلیارد دلار در درآمد و ۵x رشد در ۶ سال، به عنوان رتبه ی یک در رتبه بندی سریع ترین رشد IT در میان شرکت های جهان و همچنین دارنده ی رتبه هجدهم از بین سریع ترین رشد کلی در میان شرکت ها، توسط مجله فورچون معرفی شد. سوپرمیکرو همچنین عضو لیست هزار عددی بزرگترین شرکت های ایالات متحده می باشد.

 

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

خانواده Twin سوپرمیکرو

خانواده سرورهای TWIN سوپرمیکرو یک انقلاب است. با چهار نود در یک فضای ۲U، سرورهای twin کارایی و بهره وری انرژی در سطح جهانی را در یک بسته کوچک اما قدرتمند ارائه می کند . سرورهای twin جدید سوپر میکرو با دو ماژول مادربرد hot-swap از دو PCI-E 2.0 FH / HL اضافه بر روی کارت هر نود پشتیبانی میکند. علاوه بر این هر نود خانواده سرورهای twin سوپرمایکرو می تواند به صورت اختیاری ۱ کارت GPU را حمایت کند و هاردهای SAS , SATA”۳٫۵ و در هر سرور ۱U آن SESII را پشتیبانی می کند .(درکل ۱۲ هارد). قدرت وسیستم خنک کننده بهینه شده سرورهای twin سوپرمیکرو و سرورهای ۲twin بهترین انتخاب ها برای HPC، مرکز داده، و برنامه های کاربردی Blade مقرون به صرفه می باشد . سرور ها ی twin و سرورهای ۲twin سوپرمایکرو پیشرفته ترین و کامل ترین راه حل های HPC را در جهان ارائه می دهد.

سرورهای دوقلو ۱U سوپرمیکرو

سرورهای دوقلو ۲U سوپرمیکرو

سرورهای دوقلو ۲U ورژن ۲ سوپرمیکرو

سرورهای دوقلو ۲U ورژن ۳ سوپرمیکرو

سرورهای دوقلو FAT سوپرمیکرو

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سرورهای دوقلو ۱U سوپرمیکرو

محصولات Supermicro عرضه شده ترکیبی از پیشرفته ترین سخت افزار و تکنولوژی نرم افزار به روز ، همیشه در حال تغییر تکنولوژی توسط مقدار عظیمی از اطلاعات روز دنیا جهت افزایش کاربرد بیشتر تکنولوژی می‌باشد. سرور های سوپرمیکرو دوقلو ۱U ، نوآورانه ۱U رکمونت در سیستم طراحی شده برای افزایش تراکم محاسبات و برای کاهش هزینه، انرژی و فضای مورد نیاز میباشد. با دو سیستم (یا دو گره) در یک فضای ۱U، دوقلو ۱U می تواند پشتیبانی تا ۱۶ هسته پردازنده را داشته باشیم. دو سیستم که بدنه هر دو چهار هسته ای اینتل ® پردازنده Xeon ® پردازنده ۵۶۰۰/۵۵۰۰ سری وجود دارد.

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سرورهای دوقلو ۲U سوپرمیکرو

سرورهای دوقلو U 2 سوپرمایکرو سرورهای دوقلو U 2 آخرین سرور سوپرماکرو اضافه شده به خانواده سرورهای دوقلو سوپرمایکرو می باشد. شرکت سوپرماکرو با سرورهای دوقلو U 2 سوپرمایکرو معماری را معرفی میکند که دستگاه ها جهت راحتی نگهداری قابلیت جابجایی دارند. حذف / کاهش زمان down و استفاده بهینه از قدرت و فضا با به اشتراک گذاری کیس یکسان و منبع تغذیه امکان پذیر شده است. ویژگی جدید سرورهای دوقلو U 2 سوپرمیکرو نود محاسباتی ست با x16 non-blocking native Gen2 PCI-Express برای اتصال به پردازنده و منبع تغذیه ۱۴۰۰وات طلایی برای حداکثر در دسترس بودن .هر نود محاسباتی ۶ هارد hot-swap 3.5″ SATA را پشتیبانی می کند و در هر ۱U 6 هارد ۶ hot-swap موجود می باشد .گزینه های اتصال شامل ۴۰Gb/s onboard QDR InfiniBand و ۲۰Gb/s onboard DDR InfiniBand است. سرورهای دوقلو U 2 سوپرماکرو برای رنج وسیعی از برنامه های گرافیکی و محاسباتی در زمینه های HPC ،پردازش تصویر ، اکتشاف نفت و گاز ، کوانتوم،شبیه سازی ، ژنتیک و فیزیک مناسب است.

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سرورهای دوقلو ۲U ورژن ۲ سوپرمیکرو

با توجه به موفقیت سرورهای دو قلو U1، شرکت سوپر میکرو (Supermicro )سرورهای دوقلو ۲، U2 برای دستیابی به موفقیت بیشتر در عملکرد سرور سوپرمیکرو مبتنی بر x86 در هر وات (۳۷۵ کیلو GFLOPS / وات، ۲۵ درصد سود خالص بیش از ردیف های سرورهای دیگر ) را معرفی کرد . سرورهای دو قلو ۲، U2 سوپرمایکرو با حجم کم برای مراکز داده مناسب می باشند . سرورهای دو قلو ۲، U2 سوپرمایکرو سازگار با سرورهای دو قلو U1 هستند. سرورهای دو قلو ۲، U2 علاوه بر هات سواپ( hot) هاردها و منابع تغذیه ، قابلیت نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری آسان را برای پردازنده هایشان فراهم آورده است. برای دسترس پذیری بالا، سرورهای دو قلو ۲ U2 سوپرماکرو گزینه های اختیاری منبع تغذیه افزونه و سه عدد هارد ۳٫۵ ” در هر گره را برای حفاظت از داده ها RAID 5 فراهم آورده است.

 

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سرورهای دوقلو ۲U ورژن ۳ سوپرمیکرو

Supermicro خط تولید سرور سوپرمیکرو دوقلو خود را با سرورهای دو قلو ۳ ۲۰۱۵TA-HTRF 2U افزایش داد که شامل ۸ پردازنده اینتل اتم ۲ هسته ای داخل فضای U 2 به صورت هات پلاگ ( hot plog ) می باشد . هر پردازنده قابلیت پشتیبانی ۴GB DDR3 800 مگاهرتز SO-DIMM ، دو Gigabit اترنت LAN، ۲ پورت USB، ۲٫۰ IPMI با رسانه های مجازی روی LAN و پشتیبانی KVM روی LAN، و سه برابر ۲٫۵ “SATA hot-swap را دارد. این سیستم همچنین شامل ۱+۱) ) افزونگی منبع تغذیه طلایی ۷۲۰W با PMBus و چهار فن سنگین با کنترل های سرعت فن بهینه شده می باشد.سیستم دوقلو۳ ۲U شامل ۸ پردازنده است که برای محیط های با چگالی بالا و کم قدرت به عنوان مراکز داده مقرون به صرفه ، کنترل فرایند های صنعتی، ادارات کوچک، سرور های پروکسی وب و یا کش بهینه است .

 

تاریخچه سرور سوپرمیکرو | supermicro

سرورهای دوقلو FAT سوپرمیکرو

FatTwin آخرین سرور سوپرمیکرو معرفی شده از خانواده سرورهای دوقلو شرکت سوپرمیکرو ( Supermicro ) می باشد. سرورهای ۴U دو قلو فت از نظر قدرت محاسباتی و ظرفیت حافظه نسبت به سرورهای دوقلو و سرورهای دوقلو ورژن ۲ برای دستیابی به قدرت محاسباتی بیشتر با مصرف پاور کمتر تا حد زیادی گسترش یافته است . سرورهای دو قلو فت مقرون به صرفه بوده و قابلیت اطمینان را بهبود می بخشند، معماری ماژولار سرورهای دو قلو فت باعث انعطاف پذیر و پیکربندی آسان می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *