معرفی نسل جدید هارد HP SA‌‌S 12G مناسب پردازش های سنگین
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸
آشنایی با پارت نامبرهای سرور اچ پی (HPE) – قسمت اول
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

همواره افراد سودجوی بسیاری به دنبال فروش محصولات تقلبی به عنوان محصولات اصلی شرکت اچ پی هستند و به این منظور نیز سعی می کنند تا بیشترین شباهت ظاهری را در بسته بندی و خود محصول با قطعات اصلی ایجاد کنند تا مشتریان را فریب دهند. شرکت اچ پی نیز با آگاهی از این اعمال سودجویانه همواره در اندیشه بهبود روش های تایید اصالت محصول خود بوده است و هر ساله این تدابیر را به روز می کند. این روش ها شامل چندین متود آشکار و مخفی است که مشتریان با دقت نظر به آنها می توانند اصالت محصول مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهند. همچنین علاوه بر روشهای معرفی شده در این مقاله، تدابیر امنیتی دیگری نیز در محصولات شرکت اچ پی برای جلوگیری از جعل آنان رعایت شده است که به صورت عمومی در اختیار مشتریان قرار نمی گیرد اما در صورت نیاز به استفاده از این روشها و حصول اطمینان بیشتر از اصالت محصول مورد نظر، با متخصصان اچ پی از طریق آدرس ایمیل Hardware.CounterfeitValidation@hp.com تماس برقرار کنید.
در این مقاله به بررسی اصلی ترین روش های تایید اصالت محصولات اچ پی که تولید آن ها از ژوئن ۲۰۱۱ به بعد بوده است می پردازیم.

بسته بندی خارجی

بسته بندی محصولات اچ پی اصولا به صورت کامل است. در بسته بندی های بزرگ از چسب های یک تکه به همراه نام اچ پی روی آن استفاده می شود. همچنین ممکن است که در روی بسته بندی نیز از برچسب های مخصوص اچ پی استفاده شده باشد.

اصالت محصول

روی بسته بندی خارجی محصولات شرکت اچ پی و شرکت های OEM یک برچسب بزرگ حاوی اطلاعات درباره محصول، محل تولید و کدهای شناسایی جهت رهگیری بسته ارسالی است.

اصالت محصول

بسته بندی داخلی

در بسته بندی محصولات شرکت اچ پی و تمامی شرکت های OEM، قطعات داخل یک بسته پلاستیک ضد الکتریسیته ساکن قرار دارند.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

همچنین داخل جعبه حاوی محصول، فوم یا پلاستیک ضد ضربه یا عایق گرما برای محافظت از قطعات قرار داده شده است.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

در بعضی از بسته بندی محصولات کوچک مانند کارت های حافظه از پلاستیک فشرده به صورت محفظه یکپارچه استفاده می شود. در این نوع از بسته بندی باید حتما در محل بازکردن بسته بندی، برچسب مخصوص اچ پی بدون هیچگونه تغییر شکل یا خرابی نصب شده باشد. استفاده از چسب یا هر وسیله دیگر برای بسته بندی این قسمت نشان دهنده اصل نبودن قطعه است. این برچسب ها از نوعی مواد مخصوص ساخته می شوند که در صورت هرگونه دستکاری قابلیت ترمیم مجدد ندارند. همچنین باید توجه داشت که این برچسب ها در هنگام باز کردن باید تنها به صورت نصفه باز شوند و نصف دیگر آنها به طور کامل به بسته بندی متصل باقی بماند.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

همچنین نباید هیچ ردی از برچسب باقی بماند. همچنین روی خود قطعه نیز در تمامی محصولات اچ پی و شرکت های OEM یک برچسب حاوی اطلاعات محصول و سریال و کد رهگیری مرسوله و لوگو شرکت اچ پی یا OEM است. روی این اطلاعات حتما باید برچسب مخصوص شرکت اچ پی نیز متصل باشد.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

اطلاعات روی قطعه با لوگوی HP، به همراه برچسب مخصوص شرکت اچ پی

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

اطلاعات روی محصول با لوگوی OEM، به همراه برچسب مخصوص شرکت اچ پی

هولوگرام

۱ روی برچسب محصول اصلی هولوگرام مخصوصی وجود دارد که باید زیر نور مخصوص ظاهر شود.
۲ در هولوگرام باید یک طرح دایره ای وجود داشته باشد که روی آن نامHP ظاهر شود. سپس باید هولوگرام HP به صورت علامت  تغییر کند و بعد از این نیز به علامت OK تغییر کند و سپس نیز به طور کامل محو شود.
۳ همچنین باید چند خط با نوشته OK در کنار دایره اصلی وجود داشته باشند که بزرگترین خط آن نزدیک به دایره و خطوط کوجکتر از دایره دورتر هستند.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

جوهر مخصوص

جوهر چاپ شده در برچسب مخصوص اچ پی باید در زیر نور مهتابی به رنگ بنفش روشن باشد و در زیر نور آفتابی به رنگ سبز روشن تغییر رنگ دهد.

نوار امنیتی

روی برچسب مخصوص اچ پی، در قسمت راست نوار امنیتی مخصوصی تعبیه شده است. این نوار نباید به نسبت بقیه قسمت های برچسب برجستگی داشته باشد و در هنگام عبور انگشت یا ناخن از سمت راست برچسب، نباید وجود برجستگی در قسمت نوار امنیتی احساس شود.

تشخیص اصالت محصول ساخت شرکت HP

سریال S/C

تنها محصولاتی که روی آنها شماره امنیتی یا S/C درج شده است مورد تایید شرکت اچ پی برای فروش به عنوان قطعات مجزا هستند. همچنین باید توجه کرد که هدف از درج این سریال تایید اصالت قطعات نیست. البته بسیاری از جاعلان محصولات اچ پی با کپی کردن این شماره سریال سعی در قانع کردن مشتریان به قابلیت تایید محصول از طریق این شماره دارند که این موضوع صحیح نیست.
همچنین در محصولات شماره دیگری نیز به نام شماره رهگیری مرسوله یا CT وجود دارد که باید توجه داشت که این شماره نیز به منظور تایید اصالت بر روی محصولات اچ پی درج نشده است.

اصالت محصول

قیمت

یکی از تفاوت های عمده بین محصولات اصلی و تقلبی، تفاوت در قیمت آنها است. باید توجه داشت که اختلاف قیمت زیاد با لیست قیمت محصولات اچ پی نشان دهنده آن است که این محصول به احتمال زیاد تقلبی است. باید توجه کرد که فریب اصطلاحاتی نظیر “موجودی اضافی در انبار” که عموما فروشندگان برای توجیه این اختلاف قیمت به مشتریان بیان می کنند را نخورد.

شماره تماس :

     ۰۲۱-۴۱۴۰۷ 

شماره موبایل :

       ۰۹۳۶-۳۱۵۳۱۱۰

       ۰۹۳۵-۴۵۵۴۱۱۰

       ۰۹۳۶-۱۸۴۲۰۷۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *